Dofinansowanie dla Wspólnoty z "Czystego Powietrza"

Miło nam poinformować, że zarządzana przez naszą Spółkę Wspólnota Mieszkaniowa przy ul. Kasztanowej 10 w Bielawie uzyskała wsparcie w wysokości 80.000 zł. z programu prowadzonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu pn. "Poprawa jakości powietrza poprzez wymianę źródeł ciepła w budynkach wielorodzinnych - pilotaż na terenie województwa dolnośląskiego".

Zadanie obejmuje termomodernizację budynku wraz z pracami towarzyszącymi (naprawą i wykonaniem wypraw tynkarskich
i kolorystyki wszystkich ścian), która ograniczy koszty dla właścicieli związane z ogrzewaniem, a tym samym spełni wymogi programu uzyskując oszczędności zapotrzebowania na ciepło na poziomie ok. 38%.

Przed nami kolejne kroki w ramach realizacji tego zadania. Pomimo, że czas na wykonanie jest długi i może trwać do 30.06.2024r. wspólnie z właścicielami będziemy dążyć do tego by zadanie zrealizować jeszcze przed najbliższym sezonem grzewczym 2022/2023.

MZBM Sp. z o.o. złożyła dla zainteresowanych Wspólnot po konsultacjach z zarządami kilka wniosków o wsparcie. Mamy nadzieję, że kolejne również uzyskają wsparcie. Mimo iż cały proces jest długotrwały (od złożenia wniosku do informacji o przyznaniu dofinansowania minęło blisko 4 miesiące, a prace rozpoczęły się od konsultacji z zarządami Wspólnot, następnie uchwałami właścicieli, wykonaniem audytu energetycznego co trwało kilka tygodni - rozpoczęliśmy działania w listopadzie ubiegłego roku) efekty z pewnością przyniosą korzyści dla właścicieli.